"Ekonomik kalkınma;
Türkiye'nin özgür, bağımsız, her zaman daha güçlü,
her zaman daha bolluklu Türkiye ülküsünün belkemiğidir."

M. Kemal Atatürk

Geçmiş Dönem Yönetim Kurulu Başkanlarımız

Şeref EĞİNLİOĞLU
01.01.1954 – 13.12.1954
Faik OCAK
14.12.1954 – 14.06.1960
Şefik SÜHER
24.01.1961 – 03.12.1961
Mustafa ÖZÜTÜRK
04.12.1961 – 05.12.1962
Mustafa GÜLER
06.12.1962 – 15.01.1976
A.Rona YIRCALI
16.01.1976 – 10.09.1991
Yücel AYTAÇ
11.09.1991 – 30.11.1993
A.Rona YIRCALI
01.12.1993 – 23.01.2009
Ahmet KULA
24.01.2009 – 02.05.2013